Κυριακή 19 Οκτωβρίου 2014

Έβρεξε γκολ στην Μακρυκάπα

Θέαμα και γκολ στην Μακρυκάπα από την ομώνυμη ομάδα που αντιμετώπισε την Δόξα Προκοπίου την οποία νίκησε με 5-3 .
Ο χορός των γκολ ξεκίνησε για τους γηπεδούχους στο 5' όταν ο Λαλανίτης με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ 1-0.
Τρία λεπτά αργότερα στο 8' ο ίδιος παίκτης από μπαλιά του Τσιβίκα διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων 2-0 που ήταν σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη και στο 50' από λάθος της Δόξας ο Τσιβίκας έφυγε μόνος του και πλάσαρε τον Παμφίλη γράφοντας το 3-0.
Μετά από τρία λεπτά και πάλι ο Τσιβίκας ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 4-0.
Στο 70' ο Γεωργίου μείωσε για την Δόξα σε 1-4
Στο 88' συνδυασμός Κουτσουφλάκη - Δασκαλόπουλου με τον δεύτερο να σκοράρει και να μειώνει σε 2-4.
Στο 92' ο Τσιβίκας με σουτ μέσα από την περιοχή πέτυχε το 5-2
Στο 93' η Δόξα κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Κουτσουφλάκης για να διαμορφώσει το τελικό 5-3 υπέρ της Μακρυκάπας.

ΑΟ Μακρυκαπας: Βογιατζής
Κυριακόπουλος, Λέκκας, Χασάνδρας, Μπισμπικόπουλος, Πουρνής ( 56' Σιαράπης), Σηφάκης, Ξυνογαλάς ( 70' Βουρδάνος), Κατσαούνης, Κηρύκος( 87' Καρκαλής), Λαλανίτης, Τσιβίκας.

Δόξα Προκοπίου: Κουτσουφλάκης
Παμφίλης, Μορφούλης, Πουλυπούλης, Πεππές, Ανδρέου Αν, Δασκαλόπουλος, Μιχαήλ( 58' Κανελόπουλος), Ανδρέου Σωτ, (46' Γεωργίου), Κουτσουφλάκης, Μουρκογιάννης, Δημάκος,