Κυριακή 23 Νοεμβρίου 2014

Εξαιρετικός ο Γ. Κύμης 98-77 τον Ικαρο. Ο αγώνας

Αποδίδοντας εξαιρετικό μπάσκετ ο Γυμναστικός Κύμης πέρασε με το επιβλητικό 98-77 μέσα από τον Ικαρο πιστοποιώντας την βαθμολογική θέση που κατέχει.
Οι παίκτες του Β. Μπρατσιάκου μπήκαν δυνατά στον αγώνα και κατάφεραν να κλείσουν το πρώτο δεκάλεπτο με 10 πόντους διαφορά 13-23.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο συνέχισε να είναι εξαιρετικός και να αυξάνει την διαφορά στο τέλος του ημιχρόνου στους 20 πόντους και ημίχρονο 34- 54.
Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα του Ικάρου έκανε προσπάθεια ανάκαμψης αλλά η ομάδα της Κύμης έδειξε χαρακτήρα και το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στους 19 πόντους την διαφορά 52- 71.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ο Γυμναστικός Κύμης συντήρησε την διαφορά αυξάνοντας την στους 21 πόντους και έφυγε με το 7ο ροζ φύλλο αγώνα και τελικό αποτέλεσμα 98-77, με ψυχολογία στα ύψη περιμένοντας την επόμενη αγωνιστική μέσα στην Κύμη στο μεγάλο ντέρμπι της Β' Εθνικής τον Φάρο Κερατσινίου.
 Δεκάλεπτα(:13-23), (21-31), (18-17, (25-27)

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ(Λιόγας):
 Σκορδάς 4, Ντουζίδης 3 (1), Χούμας 8, Σκούφης, Κούρτης 15(2),Τζόλος 18(2), Ιορδάνογλου 14(1), Βουγιούκας 15, Γιωτάκης, Βλάχος