Σάββατο 13 Σεπτεμβρίου 2014

Πέρασε αέρας

Α.Ο. Ολυμπιακός λίμνης Α.Ο.Άρης Αγίας Άννας  1-4

Ένα ευκολο σαββατιάτικο απόγευμα πέρασε ο Άρης απέναντι στον τοπικό Ολυμπιακό όπου φανερά οι γηπεδούχοι πιο ανέτοιμοι δεν μπόρεσαν να χτυπήσουν το παιχνίδι,'οπου προσπαθούσαν να επιτεθούν άναρχα και με βαθιές μπαλιές απο πίσω προσπαθούσαν να βρούν το Μακρή όπου αυτός με όπλο την ταχύτητα του και το μεγάλο διασκελισμό προσπαθούσε να απειλήσει.
Με την έναρξη του παιχνιδιού η μια ομάδα περίμενε την άλλη με τους γηπεδούχους να έχουν την κατοχή και δυο-τρεις φάσεις όλες με τελικό αποδέκτη τον Μάκρη αλλά ο τελευταίος δεν μπόρεσε να σκοράρει.Όσο περνούσε η ώρα οι φιλοξενούμενοι ανέβαζαν στροφές αλλά χωρίς να έχουν την τελική ευκαιρία,και κάπου εκεί που όλοι νόμιζαν πως οι ομάδες θα πάνε στην ανάπαυλα με την λευκή ισοπαλία,ο Σταματίου κάνει βολέ η μπάλα πηγαίνει στην αντίπαλη περιοχή όπου εκεί με προβολή ο Καψάλας δίνει ύψος στην μπάλα και την στέλνει στο δεξί παραθυράκι της ομάδας του κάπως έτσι έκλεισε το πρώτο ημίχρονο.Με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Τσακλάνος πήρε το όπλο του ξεκίνησε το oneman show οι κιτρινόμαυροι πέτυχαν και δεύτερο γκολ στο 53 απο φάουλ του Κωσταντου απο τα αριστερά και προβολή του Τσακλάνου και πέταξε στον κάδο των αχρήστων όποια όνειρα των γηπεδούχων για πρόκριση στο 65 ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3 και στο 79 έβαλε το γκολ της ημέρας με αριστοτεχικό πλασέ στο δεξί παραθυράκι του Παπαδήμου.Το γκόλ της τιμής για την λίμνη ο Γιαννακούλας.Στην επόμενη φάση της διοργάνωσης ο θεός του πολέμου θα αντιμετωπίσει της Αθλητική Ένωση Ιστιαιας.
Για την ιστορία αξίζει να αναφέρουμε πως οι δυο ομάδες και στην περσινή αγωνιστική περίοδο είχαν ξεκινήσει τις επίσημες υποχρεώσεις τους με μεταξύ τους παιχνίδι όπου τότε είχε επικρατήσει ο τοπικός Ολυμπιακός.

Α.Ο.Ολυμπιακός Λίμνης:(Σταμούλος)
Παπαδήμος ευσταθίου Καλλίτσης Στέφος Καψάλας Καρατζούδης(73 Καταραχίας) Γιαννακούλας Βασιλείου(70 Στεφανίδης) Αργυροπαις(85 Ψαρρός) Μακρής Αλεξίου