Κυριακή 21 Σεπτεμβρίου 2014

Γκολ και βαθμούς μοιράστηκαν Σκύρος & Παντριαδικός.

Γκολ και βαθμούς μοιράστηκαν Σκύρος και Παντριαδικός στον αγώνα που έγινε στο Νησί στα πλαίσια της 2ης αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α' κατηγορίας.

Δυνατά ξεκίνησε ο αγώνας στην Σκύρο με τους γηπεδούχους να προσπαθούν να αιφνιδιάσουν τους φιλοξενούμενους, κέρδισαν στο πρώτο δεκάλεπτο δύο κόρνερ που πέρασαν ανεκμετάλλευτα. Μετά το 15' ο Παντριαδικός ισορρόπησε τον αγώνα και στο 19' είχε μια καλή στιγμή ύστερα από εκτέλεση φάουλ. Μοιρασμένο για την συνέχεια το παιχνίδι και από τις δύο ομάδες με τους φιλοξενούμενους να έχουν τρεις καλές στιγμές που έσωσε ο γκολκίπερ της Σκύρου.
Στο 30' ο Δαλακλίδης εκτέλεσε φάουλ και ο Τσελεπής με γυριστή κεφαλιά άνοιξε το σκορ για την Σκύρο 1-0.
Η ομάδα του Παντριαδιού αντέδρασε και κατάφερε στο 44' με σκόρερ τον Χασάνδρα να φέρει το παιχνίδι στα ίσια 1-1, που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ανέβηκε ο ρυθμός του αγώνα και οι δυο ομάδες προσπάθησαν αλλά δεν κατάφεραν να αλλάξουν το σκορ, χάθηκαν ευκαιρίες, ενώ ο νεαρός γκολκίπερ της Σκύρου έσωσε σε δυο φάσεις την ομάδα του ενώ ο γκολκίπερ του Παντριαδικού στο 83' απέκρουσε τετ-ατε των γηπεδούχων.
Στο 80' ο διαιτητής του αγώνα έδωσε δίλεπτο τάιμ-άουτ λόγο της ζέστης.
Το τελευταίο σφύριγμα της λήξης βρήκε τις δυο ομάδες να μοιράζονται γκολ και βαθμούς στο τελικό 1-1.