Σάββατο 18 Ιανουαρίου 2014

Ολυμπιακός Χαλκίδος Παντριαδικός 3-1

Πολύ καλό παιχνίδι έγινε στο ενωσιακό γήπεδο μεταξύ του Ολυμπιακού και του Παντριαδικού.Το παιχνίδι ήθελαν και οι δυο ομάδες για διαφορετικούς λόγους.Ο μεν Ολυμπιακός για να διατηρηθεί στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Α1 κατηγόριας,ενώ αντίθετα η ομάδα του Παντριαδικου ήθελε το παιχνίδι για να αποφύγει τον υποβιβασμό.Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι και μόλις το 1' λεπτό,ο Σκριβάνος τετ α τετ με τον Ευαγγελινό..ψηλοκρεμαστό σουτ,όπου πάνω στη γραμμή ο Σαρρής σώζει σαν από μηχανής Θεός.Οι ερυθρόλευκοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και έλεγχαν το παιχνίδι στο χώρο του κέντρου.Έτσι φτάσαμε στο 30' λεπτό ο Βεζυρτζόγλου σούταρε η μπάλα  χτυπώντας στο σώμα του Κεχαγιά άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυ
α .Τρία λεπτά αργότερα και στο 35'λεπτο οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Σκριβανο να κάνει το 2-0.Στο 38' λεπτο η ομάδα της Τριάδας μπήκε ξανά στο παιχνίδι με τον Γιαννουκακό να πλασάρει τον Ευαγγελινό και να κάνει το 2-1.Το ημίχρονο τέλειωσε με ευκαιρίες εκατέρωθεν και για τις δυο ομάδες.Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον Ολυμπιακό να έχει πάλι τον έλεγχο του παιχνιδιού και να χάνει αρκετές και σημαντικές ευκαιρίες.Στο 46'λεπτο ο Βεζύρτζογλου πασάρει στον Γκριτζάλα,αυτός σουτάρει πάνω στον Ευαγγελινό.Τρία λεπτά αργότερα και στο 49' λεπτό διπλή χαμένη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό,ο Βεζυρτζόγλου απέναντι από τον Ευαγγελινό σουτάρει και η μπάλα πηγαίνει στο δοκάρι στην επαναφορά σουτάρει ο Σκριβάνος και ο Μπόκαρης σώζει  πάνω στη γραμμή.Ο επιθετικός μονόλογος των ερυθρολευκων συνεχίζεται και στο 54'λεπτο άλλο ένα τετ α τετ του Βεζυρτζόγλου απόκρουσε ο Ευαγγελινός.Στο 83'λεπτο ωραίο σουτ του Βεζιρτζογλου έξω από τη μεγάλη περιοχή,ο Ευαγγελινός στο Γ της εστίας του λέει 'οχι'.Έτσι φτάσαμε στο 90' όπου ο Βεζυρτζόγλου έκανε το 3-1 και κλείδωσε την νίκη για την ομάδα του Ολυμπιακού.                                                                                                                                                                       ρεπορταζ: Σπύρος Βαβουλιώτης