Τετάρτη 22 Ιανουαρίου 2014

Δεν χάνει με τίποτα!!! Δόξα Προκοπίου ΑΕΚ. Ν.Πύργου 3-1

Συνεχίζει την ξέφρενη πορεία στο πρωτάθλημα της Α'2 κατηγόριας της Ευβοίας η ομάδα της Δόξας Προκοπίου.Η ομάδα των Κουτσουφλάκιδων φέτος κάνει εξαιρετικό πρωτάθλημα και αξίζει κανείς να δει τα στατιστικά για να καταλάβει τι έχει πετύχει μέχρι τώρα η Δόξα.Δέκα επτά αγωνιστικές αήττητη με 14 νίκες, μόνο 3 ισοπαλίες, 55 γκολ υπέρ(καλύτερη επίθεση) ,13 γκολ κατά, (δεύτερη καλύτερη άμυνα πίσω από την Μακρυκαπα).Στο παιχνίδι του Σάββατου τώρα η ΑΕΚ Ν Πύργου έμεινε από νωρίς με παίχτη λιγότερο στον αγωνιστικό χώρο αφού στο 14΄αποβλήθηκε ο Μαυρίδης,αφήνοντας τν ομάδα του με 10 παίκτες.  Οι φιλοξενούμενοι όμως ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ με τον Ντεντη , με ωραίο πλασέ
 0-1.Εννέα λεπτά αργότερα και στο 39΄ο Δασκαλοπουλος ισοφάρισε για τους γηπεδούχους με δυνατό σουτ. Έτσι τέλειωσε το πρώτο ημίχρονο με τις δυο ομάδες ισόπαλες.Στην επανάληψη και με παίχτη παραπάνω η Δόξα πίεσε έχασε ευκαιρίες και στο 70΄, ο Μπαρμπούνης ανέτρεψε τον Κουτσουφλάκη ο διαιτητής Σπάνος έδωσε την εσχάτη των  ποινών και ο Γιάννης Κουτσουφλακης ανέλαβε την εκτέλεση δίνοντας προβάδισμα στην γηπεδούχο ομάδα  2-1.Το παιχνίδι τέλειωσε με ένα υπέροχο γκολ του Γεωργίου σουτ έξω από την περιοχή.