Δευτέρα 20 Ιανουαρίου 2014

Μεγάλη νίκη του Όλυμπου μέσα στην Σκύρο. Έχασε πέναλτι και πολλές ευκαιρίες η Σκύρος

Με διπλό δραπέτευσε μέσα από την Σκύρο ο Όλυμπος Γυμνού σε ένα αγώνα όπου οι γηπεδούχοι έχασαν πάρα πολλές ευκαιρίες, πέναλτι και μοιραία και τον αγώνα.
Δυνατός ξεκίνησε ο αγώνας με την ομάδα της Σκύρου να χάνει με τον Μανωλάκη δυο μεγάλες ευκαιρίες στο 2' &21', ενώ στο 26' οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Δίπλας και άνοιξε το σκορ 0-1. Πέντε λεπτά αργότερα πέναλτι κέρδισε και η Σκύρος. Εκτελεστής ο Στεφάνου αλλά ο γκολκίπερ του Όλυμπου απέκρουσε και κράτησε το 0-1.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν απόδοση και έχαναν την μια ευκαιρία μετά την άλλη χωρίς όμως να καταφέρουν να ισοφαρίσουν. Η μοναδική καλή στιγμή για τον Όλυμπο στο 79' σε εκτέλεση κόρνερ λίγο έλειψε να κάνουν το 0-2. Το σφύριγμα της λήξης βρήκε νικητή τον Όλυμπο Γυμνού με 0-1 μέσα στην Σκύρο.