Σάββατο 21 Δεκεμβρίου 2013

Δυνατό το Αυλωνάρι δεν άφησε την Ερέτρια να κάνει γιορτές στην κορυφή

Ένας δυνατός και ουσιαστικός ΑΟ Αυλωναρίου πήρε την νίκη και το τρίποντο απέναντι σε έναν υποτονικό έως κακό Απόλλωνα Ερέτριας με 2-0 και τον κατέβασε από την κορυφή της βαθμολογίας.
Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του κέντρου και του αγώνα κατάφεραν να πετύχουν ένα γκολ στο 18', ενώ έχασαν μεγάλες ευκαιρίες στο 21, στο 32' και στο 40' και την ευκαιρία να πάνε στα αποδυτήρια με μεγαλύτερο σκορ. Απ' την άλλη πλευρά οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν καμιά ευκαιρία εκτός από ένα χλιαρό σουτ του Τόρα.
Με το ξεκίνημα της επανάληψης το Αυλωνάρι κέρδισε πέναλτι στο 47' χωρίς να καταφέρει να το κάνει γκολ, ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό η Ερέτρια είχε δοκάρι και δυο καλές στιγμές στο 51' και στο 58'. Στο 75' το Αυλωνάρι είχε τετ-ατετ που έσωσε ο γκολκίπερ και δέκα λεπτά αργότερα κλείδωσε την νίκη με την επιτυχία του δεύτερου γκολ.
ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
9' Χλιαρό σουτ του Τόρα μπλόκαρε ο Κεφάλας.
18' Σύγχυση στα καρέ του Απόλλωνα με αποδέκτη της μπάλας τον Κοτρόζο που από κοντά έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα 1-0
Δείτε το πρώτο γκολ του Αυλωναρίου

32' Δυνατό σουτ του Κοτρόζου μπλόκαρε ο Σακκής
39' Πλασέ από πλάγια του Κηρύκου έδιωξε με τα πόδια ο Σακκής

47' Ο Κοτρόζος πήρε την μπάλα μπήκε στην περιοχή ανατράπηκε, καταλογίστηκε πέναλτι που εκτέλεσε ο Μακρής κι έστειλε την μπάλα άουτ.
48' Κόντρα επίθεση για την Ερέτρια, δυνατό σουτ του Τόρα τράνταξε το δοκάρι.
51' Δυνατό σουτ του Παριανού με την μπάλα να φεύγει ελάχιστα άουτ
58' Εξαιρετική ενέργεια του Σταματάκου που σούταρε δυνατά ελάχιστα άουτ

75' Τετ-ατετ πλασέ του Κοτρόζου μπλόκαρε ο Σακκής.
85' Ο Μακρής πήρε την μπάλα από το κέντρο, έφθασε μέχρι την μικρή περιοχή και από πλάγια θέση πλάσαρε τον Σακκή κλειδώνοντας την νίκη του Αυλωναρίου 2-0