Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2013

Μεγάλη νίκη της ΑΕ Ληλαντίου μέσα στα Κριεζά.

Μεγάλη νίκη που συνοδεύτηκε με σπουδαία απόδοση σημείωσε η ΑΕ Ληλαντίου στο γήπεδο Ν Κριεζώτης επί της ομώνυμης ομάδας με 3-2 σε ένα ποιοτικό αγώνα που χάρηκαν οι φίλαθλοι που βρέθηκαν στο γήπεδο Κριεζών.
Μοιρασμένο το πρώτο μέρος και για τις δυο ομάδες που σημείωσαν από ένα γκολ ενώ είχαν και από ένα δοκάρι.
9' Εκτέλεση φάουλ από τον Ντουλαβέρη, Τακουνάκι του Ζαούρη με την μπάλα να βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι των Κριεζών.

20' Γκέλα δυο αμυντικών του Ληλαντίουη μπάλα πηγαίνει στον Γκογκορόση που με εύστοχο πλασέ άνοιξε το σκορ 1-0.
24' Μπαλιά σέντρα στα καρέ και εντυπωσιακή κεφαλιά του Ζαούρη ισοφαρίζει 1-1

30' Λανθασμένη απόκρουση των αμυντικών η μπάλα στον Λαθουρά που έπιασε δυνατό σουτ και την μπάλα να βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι του Ληλαντίου
Η επανάληψη επιφύλασσε έναν αγώνα ντέρμπι και απ' τις δυο ομάδες με σκληρές μονομαχίες με τρεις ουσιαστικές φάσεις οι οποίες κατέληξαν γκολ
Στο 59' ο γκολκήπερ των Κριεζών ανέτρεψε τον Μπαλόζι καταλογίστηκε πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Τσαλιαγκος 1-2 (Βίντεο)
Δείτε την φάση του πέναλτι και το 1-2

Στο 69΄ σε φάση διαρκείς και αλλεπάλληλων σουτ η μπάλα κατέληξε στον Λυκούδη που πλάσαρε τον Αραβανή για να πετύχει την ισοφάριση 2-2
Στο 84' ο νεαρός Παπαγεωργίου που είχε μπει πριν τρία λεπτά σαν αλλαγή μπήκε στην περιοχή και με πλασέ έδωσε την νίκη στο Ληλάντιο 2-3 (Βίντεο).
Δείτε το νικητήριο γκολ της ΑΕ Ληλαντίου στο 85' που σημείωσε ο Παπαγεωργίου
Στους πανηγυρισμούς ο νεαρός Ζαούρης γλύτωσε την κόκκινη κάρτα (δεν τον είδε ο Διαιτητής) κάνοντας απρεπή χειρονομία προς τις εξέδρες που σήκωσε θύελλα διαμαρτυριών χωρίς ευτυχώς συνέχεια.