Τρίτη 10 Δεκεμβρίου 2013

Η μπίλια στο κίτρινο

Α.Ο.Άρης Αγίας Άννας-Στροφυλιακός  3-0
  Ο Άρης πήρε ενα ακόμα εύκολο τρίποντο με αντίπαλο αυτή την φορά τον σκληροτράχηλο Στροφυλιακό.Για 35 λεπτά οι γηπεδούχοι δεν μπορούσαν να σπάσουν με τίποτα την άμυνα του Στροφυλιακού που αμύνονταν μαζικά,η εικόνα του παιχνιδίου μέχρι εκείνη την ώρα ήταν πως οι ομάδες θα πάνε στην ανάπαυλα του ημιχρόνου με το στείρο 0-0.Ο Άρης ήθελε το γκόλ πρίν το ημίχρονο αλλά οι προσπάθειες έπεφταν είτε πάνω στον Καλομοίρη είτε στα δοκάρια.Όμως στο 35 ο Κωσταντός  σαν απομηχανής θεός μετα απο κόρνερ του νεοεισερχόμενου Καραμούζη και με ωραίο πλασέ του πρώτου έλυσε το γόρδιο δεσμό των φιλοξενούμενων.Το δεύτερο γκoλ σημείωσε και πάλι ο Kωσταντός με απευθείας εκτέλεση φάουλ με την μπάλα να καταλήγει στην δεξιά γωνία του Καλομοίρη.Το σκορ έκλεισε για την ομάδα του Άρη ο Λίασκος στο 85.
Α.Ο.Άρης Αγίας :Μαλάμος Δημήτραινας Δροσούνης Κωσταντός Αλοίζος(30 Καραμούζης) Καρατζάς Τσακνάκης Ρούσσος(60Σκοπελίτης) Ραβανός(70 Σταθαράς Σπ.) Περήφανος Λίασκος
Στροφυλιακός:Καλομοίρης Λίανος Σταματίου (77 Κυπραίαος) Κεντρής Σκοπελίτης Αποστολόπουλος Παπακωσταντίνου Στάμου Αθανασίου Αλεξίου Βούλγαρης
ρεπορταζ:Χατζηραφτάκης Γιώργος