Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2013

Μόνος δεύτερος με εύκολη νίκη

Ολυμπιακός Σ.Φ.Χαλκίδας-Ευβοικός Αγ.Νικολάου 3-0

Την δεύτερη θέση απολαμβάνει απο χθές η ομάδα του Ολυμπιακού Χαλκίδας καθώς επικράτησε πιο εύκολα απο οτι δείχνει το τελικό 3-0,απο το πρώτο λεπτο έψαχνε το γκολ.Απο την άλλη η ομάδα του Ευβοικού αμυνόταν μαζικά και στο πρώτα τριάντα λεπτά εξουδετέρωνε όλες τις επιθετικές προσπάθειες των γηπεδούχων.Στο 34 με μια ωραία προσωπική ενέργεια του Τζαβρά και και με ωραίο τεχνικό σουτ έστειλε την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του Οικονομίδη και κάπως έτσι λύθηκε η πολιορκία της άμυνας του Ευβοικού.Στο 42 ο Βαρκάς έδωσε αέρα δυο τερμάτων στους γηπεδούχους λίγο πριν πάνε οι ομάδες στα αποδυτήρια.Με την έναρξη της επανάληψης το σκηνικό δεν άλλαξε ο Ολυμπιακός είχε την κατοχή στο 75 ο κ. Λάμπρου απέβαλε τον Μπισμπικόπουλο με δεύτερη κίτρινη κάρτα και στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Βεζιρτζόγλου έκανε το 3-0 με διαγώνιο σουτ και κλείδωσε το ματς για τους ερυθρόλευκους.
Ολυμπίακος Σ.Φ.Χαλκίδας:Ευαγγελινός Μεταξάς Τσεμπελίκος Δάσκος Μπισμπικόπουλος Μεθενίτης Τζαβράς Βαρκάς Σκριβάνος Βεζιρτζόγλου Παπαδέδες
Ευβοικός Αγ.Νικολάου:Οικονιμίδης Ντούκα Κοτρώτσιος Κουρούπης Τζαφέρος Αντωνίου Τσακλάνος Βαρτζής Βαρθαλάμης Σφυρόπουλος Μαρίνος
Διαιτητής:Λάμπρου Βοηθοί: Στρουμούλης Κοντογιαννίδης
ρεπορταζ:Χατζηραφτάκης Γιώργος