Δευτέρα 16 Δεκεμβρίου 2013

Ποδοσφαιρική ακαδημία Ιστιαίας-ΑΠΚΟ Δροσίας 0-3 Πέρασε σαν σίφουνας

Το συγκρότημα του Νταβόρ Γιαγκόβλεβιτς είχε ένα εύκολο κυριακάτικο απόγευμα χθες στην Αιδηψό καθώς επικράτησε της τοπικής Ακαδημίας.Η ανωτερότητα των ποδοσφαιριστών της Δροσίας φάνηκε απο τα πρώτα λεπτά που πάτησαν το χορτάρι και η πίεση τους απέφερε καρπούς πολύ νωρίς και μόλις στο 7ο λεπτό άνοιξε το σκορ σε απευθείας εκτέλεση  φάουλ του Παναγιωτάκου απο αριστερά και λίγο πλάγια όπως επιτίθεται η Δροσία με αποτέλεσμα ο Δαμάσκος να μαζέψει για πρώτη φορά την μπάλα απο την εστία του.Μετά την επίτευξη του γκολ οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να βρούν το γκολ αλλά οι προσπάθειες τους έπεφταν στο κενό και περίπου στο 21ο λεπτό ήρθε η χαριστική βολή σε ενα κορνερ απο τα δεξία αλλάζουν την μπάλα Βαρσαμάς και Παναγιωτάκος με τον πρώτο να γίνεται και πάλι κάτοχος της μπάλας και να κερδίζει κάποια μέτρα μπαίνοντας στην περιοχή και με ένα ευθύβολο σουτ προσπαθεί να παραβιάσει για δεύτερη φορά την εστία του Δαμάσκου αλλά ο πορτιέρο των γηπεδούχων αποκρούει την μπάλα που πάει στο ύψος της μικρής περιοχής και εκεί ο Τσούτης με δεξί πλασέ κάνει το 2-0.Λίγο πριν στείλει ο κ.Σέγκος τις ομάδες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου και ενώ είχε την μπάλα ο Ελευθερίου ο Μισιρλής τον χτύπησε εκτός φάσης και με συνοπτικές διαδικασίες ο κ.Σέγκος του έδειξε τον δρόμο για τα αποδυτήρια και κάπου εκεί τέλειωσε το παιχνίδι για τη  ακαδημία.Το μόνο που άλλαξε στην επανάληψη είναι ο δείκτης του σκορ να ανέβει,ο Ελευθερίου με όμορφη ενέργεια απο τα αριστερά βρίσκει τον Μπαιμπάκη και ο τελευταίος με σουτ στην κίνηση κάνει το τελικό 3-0 στο 54ο λεπτό.
Διαιτητής:Σέγκος        Βοηθοί:Σπανός     Μπακατσέλος

ρεπορταζ:Χατζηραφτάκης Γιώργος