Δευτέρα 17 Φεβρουαρίου 2014

Συνεχίζει το σερί του

Α.Ο.Άρης Αγίας Άννας-Α.Ο.Ταξιάρχης 2-0

Ακόμα ένα παιχνίδι κατέκτησαν οι κιτρινόμαυροι,αυτή την φορά το θύμα τους ήταν το συγκρότημα του Ταξιάρχη,που πούλησαν το τομάρι τους πολύ ακριβά.Ήταν ενα δυνατό παιχνίδι με δυνατές μονομαχίες σκληρά μαρκαρίσματα και γενικότερα κρίθηκε στην δύναμη.Το πρώτο ημίχρονο ήταν σε πλήρη ισορροπία και υπήρχε μια τελίκη προσπάθεια σε κάθε εστία .Στο 25 μετά απο καλοζυγισμένο κορνερ του Ρούσσου η μπάλα πήγε στο κεφάλι του Τσακνάκη και με ωραία κεφαλία ψαράκι η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι,μετά απο 5 λεπτά περίπου οι φιλοξενούμενοι ισοφάρηγσαν τις χαμένες ευκαιρίες και με ωραία αντεπίθεση ο Κόχυλας βρέθηκε σε θέση βολής άλλα η έγκαιρη έξοδος του Τσαμασφύρα γλύτωσε τα χειρότερα για τους κιτρινόμαυρους.Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ήρθε και το γκολ με πολύ ωραία συνεργασία απο τα δεξία η μπάλα είχε τελικό αποδέκτη τον Τσακνάκη και με ωραίο τελείωμα απο το ύψος του πέναλτι έγραψε το 1-0.Ο Ταξιάρχης προσπάθησε να βρεί το γκολ που θα του έδινε τον πολύτιμο βαθμό έχοντας την μπάλα στην κατοχή του  αλλά δεν βρήκε τους χώρους ώστε να μπεί στην μεγάλη περιοχή του Άρη και να μπορέσει να απειλήσει την εστία του Τσαμασφύρα και στην τελευταία επίθεση ο Άρης έκανε δυο τα τέρματα του με μονοκόματο σουτ του Λιάσκου.Το παράδοξο της αναμέτρησης ήταν η πρώτη κόκκινη κάρτα για τους κιτρινόμαυρους την οποία αντίκρισε ο Σταθαράς Κ. για διαμαρτυρία γεγονός που απογοήτευσε τους ανθρώπους του Άρη καθώς είχαν θέσει ως στόχο το βραβείο fair play.
Α.Ο.Άρης Αγίας Άννας:(Tσαπρούνης Ν.)Τσαμασφύρας Δημήτραινας Δροσούνης Κωσταντός Γιαβάσης Καρατζάς Τσακνάκης Καραμούζης(75 Σταθαράς Κ.) Ρούσσος(70 Σταθαράς Σ) Αλοίζος(65 Ραβανός) Λιάσκος

A.O.Ταξιάρχης:Μαρνέτος Παραντές Σούρρας Μαργέτης Καραδημήτρης Κοντογιάννης Κόχυλας Μισιρλής Γκαμίλης Σταματόπουλος Δέσπους
ρεπορταζ:Χατζηραφτάκης Γιώργος