Κυριακή 16 Φεβρουαρίου 2014

Νίκη του Αυλωναρίου μέσα στο Γυμνό. Σε περιπέτειες υποβιβασμού ο Όλυμπος

Αποφασισμένος για την νίκη μπήκε ο Όλυμπος Γυμνού για το τρίποντο αλλά στο τέλος δεν απέφυγε ακόμα μια ήττα που τον Βυθίζει πιο πολύ στις τελευταίες θέσεις. 0-2 το τελικό σκορ στο τελευταίο δεκάλεπτο υπέρ του Αυλωναρίου που πλέον αισθάνεται άνετα για την συνέχεια.
Μοιρασμένο ξεκίνησε το πρώτο δεκαπεντάλεπτο μέχρι την αποβολή του Τσαλιαγκού που αντίκρισε την απ' ευθείας κόκκινη και άφησε τους φιλοξενούμενους με δέκα παίκτες.Η συνέχεια και μέχρι το τέλος του ημιχρόνου ανήκε στον Όλυμπο που δεν κατάφερε να την αξιοποιήσει κι έτσι τ σφύριγμα της λήξης του ημιχρόνου έστειλε τις ομάδες στα αποδυτήρια με 0-0

Στην επανάληψη στο 56' είχαμε την αποβολή με απ' ευθείας κόκκινη του Ξουρή και  την μοναδική ευκαιρία για τον Όλυμπο σε σουτ δοκάρι του Καπίνο. Το Αυλωνάρι στην συνέχεια ανέβασε απόδοση, δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες και κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ με τον Κοτρόζο 0-1. Στο 91' κλείδωσε την νίκη με γκολ του Τσαλιγκού Β 0-2. Το σφύριγμα της λήξης βρήκε τον ΑΟ Αυλωναρίου νικητή να παίρνει την νίκη και τους τρεις βαθμούς