Πέμπτη 10 Απριλίου 2014

Σπουδαίο θέαμα στο γήπεδο Ν Κούκης: ΑΟ Αυλωναρίου-ΑΟ Σκύρου 1-4. VIDEO

<< Σούζα τ' αλογάκι Σκύρος ολέ ολέ>> Αυτό το σύνθημα ακουγόταν επί 90' λεπτά στο γήπεδο Αυλωναρίου από τους πολλούς Σκυριανούς που βρέθηκαν στο γήπεδο και η ομάδα της Σκύρου φρόντισε να τους αποζημιώσει σημειώνοντας τέσσερα γκολ, είχε δύο δοκάρια και απέδωσε σπουδαίο ποδόσφαιρο δικαιολογώντας και την βαθμολογική θέση της Σκύρου και το πως νίκησε όλους τους πρωτοπόρους στο φετινό πρωτάθλημα.

Δυνατά και ποιοτικά ξεκίνησε ο αγώνας με τους γηπεδούχους να επισκέπτονται πρώτοι την εστία του Γιαλού. Στο 7' ο Βογιατζής είχε δυνατό σουτ που έφυγε ελάχιστα άουτ, ενώ η απάντηση των φιλοξενουμένων ήρθε στο 12' με κεραυνό του Στεφάνου που τράνταξε τα δοκάρια του Χροναίου.Στο 23' ο Στεφάνου βρέθηκε μέσα στην μικρή περιοχή αλλά άργησε να στοπάρει την μπάλα που έδιωξαν οι αμυντικοί. Στο 28' και πάλι η Σκύρος βρέθηκε κοντά στο γκολ όταν ο Δαλακλίδης σέντραρε και ο Μανωλάκης πλάσαρε ελάχιστα άουτ. Στο 32' το Αυλωνάρι εκτέλεσε φάουλ και ο Τσαλιαγκός έπιασε δυνατό σουτ που έδιωξε εντυπωσιακά ο Γιαλός.
Από το 36' και για ένα επτάλεπτο οι Σκυριανοί ήταν καταιγιστικοί και σημείωσαν τρία γκολ.
Στο 36' ο Μοκάνου με ωραίο πλασέ άνοιξε το σκορ 0-1
Στο 39' Ανατροπή Στεφάνου καταλογισμός πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Καραμάνης 0-2
43' Με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ ο Στεφάνου έγραψε το 0-3 που ήταν σκορ ημιχρόνου.
                                       Δείτε στιγμιότυπα και τα
                                         τρία γκολ της Σκύρου

Στην επανάληψη το Αυλωνάρι μπήκε δυνατά και κατάφερε να μειώσει το σκορ στο 54' με ωραίο πλασέ του Βογιατζή 1-3.
Στο 63' ο Χροναίος έδιωξε σε κόρνερ δυνατό σουτ του Στεφάνου.
Στην συνέχεια ο αγώνας ήταν μοιρασμένος με τους φιλοξενούμενους να σημειώνουν με δυνατό πλάγιο σουτ του Δαλακλίδη στο 74' το 1-4.

Η Σκύρος είχε άλλες δυο καλές στιγμές στο 75' με τον Μανωλάκη που είχε σουτ στο δοκάρι και στο 79' σε σουτ και πάλι του Μανωλάκη που έφυγε ελάχιστα άουτ.
Η τελευταία φάση ήταν γι το Αυλωνάρι σε πλασέ του Βογιατζή που έδιωξε σε κόρνερ ο Γιαλός.