Σάββατο 24 Μαΐου 2014

Ολοκληρώθηκε το όνειρο για τον Ηρακλή Ψαχνων. Περήφανη όλη η Εύβοια. 1-2 από την Νίκη Βόλου μια αγωνιστική πριν το φινάλε

Δυνατά μπήκε η Νίκη Βόλου στον αγώνα και από τα πρώτα λεπτά ανέλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων και άρχισε να πιέζει και στο 10' να έχει την πρώτη καλή στιγμή σε σουτ του Τζιώρα που έφυγε ελάχιστα άουτ, ενώ τρία λεπτά αργότερα 13' και πάλι ο Τζιώρας έπιασε κεφαλιά ύστερα από σέντρα που έδιωξε σε κόρνερ ο Αθανασόπουλος. Στο 16' και πάλι ο Τζιώρας από κοντά έπιασε κεφαλιά ελάχιστα άουτ. Μετά το πρώτο εικοσάλεπτο ο Ηρακλής ισορρόπησε τον αγώνα και την πρώτη ευκαιρία την είχε στο 35' σε γυριστό σουτ του Ντάνιελ να βρίσκει σε σώματα αμυντικών της Νίκης και στο επόμενο λεπτό δυνατό σουτ του Β. Πατσατζόγλου έφυγε άουτ. Στο 45' η Νίκη είχε ένα δοκάρι σε κεφαλιά του Μανουσάκη, ενώ στο ίδιο λεπτό ο Τζιώρας βρέθηκε απέναντι από τον Αθανασόπουλο ,προσπάθησε να τον πλασάρει αλλά ο γκολκίπερ του Ηρακλή τον έκλεισε σωστά και τον ανάγκασε να στείλει την μπάλα από κοντά άουτ.
Η λήξη του πρώτου μέρους βρήκε τις ομάδες ισόπαλες με 0-0 με τους φιλοξενούμενους να είναι καλύτεροι στο πρώτο ημίωρο και τους γηπεδούχους να ισορροπούν για την συνέχεια.

Στην επανάληψη η Νίκη Βόλου αιφνιδίασε ανοίγοντας το σκορ με Πλασέ από κοντά του Τζιώρα όταν την δέχθηκε μετά από σουτ του Σοϊλέδη 0-1.
                                      Δείτε το 0-1 ΟΤΕ ΣΠΟΡ
Η απάντηση του Ηρακλή μετά το γκολ που δέχθηκε ήρθε στο 66' ενώ είχε αναλάβει την πρωτοβουλία του αγώνα με την ισοφάριση από τον Ντελέκο που με δυνατό σουτ έφερε τον αγώνα στα ίσια 1-1
                        Δείτε το γκολ της ισοφάρισης. ΟΤΕ ΣΠΟΡ
Στο 69' ήρθε η απάντηση από την Νίκη Βόλου με πλασέ του Ισαάκ που έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους 1-2 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα αφού στο τελευταιο εικοσάλεπτο δεν άλλαξε κάτι.