Τρίτη 6 Μαΐου 2014

Εγκαίνια με τριάρα !! Α.Π.Ο.Καστέλλας - Παναθηναικός under 20. 3 - 0!!

Hθελαν ένα μεγάλο όνομα για τα εγκαίνια του γηπέδου τους (Διοίκηση Καστέλλας ), και έφεραν τους νέους του Παναθηναικού και για να ευχαριστήσουν τον κόσμο, αλλά και να δοκιμάσουν τις δυνάμεις τους απέναντι σε μια ομάδα που βαδίζει πάνω σε επαγγελματικά πρότυπα. Οι ποδοσφαιριστές του Ν.
Κιαπέκου  παίζοντας έξυπνα  και με αντεπιθέσεις, κατόρθωσαν να πετύχουν ένα ευρύ σκορ απέναντι σε μια ομάδα με πολύ καλή φυσική και τεχνική κατάρτιση, αλλά χωρίς ουσιαστικά τελειώματα. Σε ένα 1ο ημίχρονο με πλήρη κατοχή για την ομάδα του Παναθηναικού , η Καστέλλα σε μια αντεπίθεση πήρε κεφάλι στο σκορ με τον δαιμόνιο Μήτρου σε τρελά κέφια στο 13΄. Οι μικροί της ομάδας του Παναθηναικού μετά το γκόλ της Καστέλλας, πίεσαν για την ισοφάριση χάνοντας 2 - 3 ευκαιρίες με σημαντικότερη αυτή του 35,΄όταν ο Σάμιος πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και τον Κηρόπουλο,
αλλά κατέληξε άουτ μαζί με τη μπάλα. Στο 2ο ημίχρονο η Καστέλλα ήταν καλλίτερη του αντιπάλου της και πιστοποίησε την ανωτερότητά της με άλλα δυο γκολ του Μήτρου στο 57,΄και στο 81΄και αφού πρωτίστως είχε και δοκάρι με τον Σπανό, και άλλες ευκαιρίες για γκολ. Στην ανάπαυλα του ημιχρόνου, βραβεύτηκαν παλιοί ποδοσφαιριστές της ομάδας  καθώς και η ομάδα του  Παναθηναικού .Παρόντες στην εκδήλωση των εγκαινίων πέραν του νυν δημάρχου κ. Μπουροδήμου,
ήταν και ο υποψήφιος δήμαρχος κ. Ψαθάς ,καθώς επίσης ο πρόεδρος της Ε.Π.Σ.Ε και αναπληρωτής πρόεδρος της Ε.Π.Ο κ. Παπακωσταντίνου.
Για την ιστορία για την ομάδα της Καστέλλας έπαιξαν οι : Κηρόπουλος, Γυφτόδημος, Πεσχύρας, Ταυρής, Ρουσοδήμος, Σπανός, Γιούλης, Τσαμίχας, Ζήσης, Μαντάς, Μήτρου, Καπετάνιος, Γιώρος, Λάζαρης, Ματράκας, Παπακυριακού.
Για την ομάδα του Παναθηναικού αγωνίστηκαν οι: Σαμπατάκος, Βαλμάς, Σάμιος, Οικονομόπουλος, Μανιός, Θεοχάρης, Μπουζούκης, Κουτουριώτης, Καραμιτζάς, Ρούμπος, Σίμος, Ξενόπουλος, Καλαβριάς, Γριτσόπουλος, Αλεξανδρής, Μίγγος,