Σάββατο 22 Μαρτίου 2014

Ολική ανατροπή στην Σκύρο που έχανε στο ημίχρονο. 2-1 τον Ολυμπιακό Χαλκίδος

Ο αγώνας άρχισε με αιφνιδιασμό από τον Ολυμπιακό που με τον Βάρκα στο 3' έχασε  μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ κάτι που κατάφερε ο ίδιος στο 8' με ωραίο πλασέ  0-1. Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέλαβαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και στο 18' έχασαν μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσουν, όταν ο Δανακλίδης εκτέλεσε φάουλ ο Στεφάνου έπιασε από κοντά κεφαλιά για να διώξουν οι αμυντικοί του Ολυμπιακού.Νέα ευκαιρία για τους γηπεδούχους στο 21' μετά από εκτέλεση φάουλ Δανακλίδη ο Καραβάς έπιασε καρφωτή κεφαλιά με την μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ. Στο 35' οι φιλοξενούμενοι εκτέλεσαν κόρνερ και έκαναν κεφαλιά που έφυγε ελάχιστα άουτ από τα δοκάρια του Καραμπίνη. Στο 40' ο Ευαγγελινός με εντυπωσιακή απόκρουση έσωσε την εστία του μετά από κοντινό πλασέ του Στεφάνου. Το σφύριγμα της λήξης του πρώτου μέρους βρήκε τον Ολυμπιακό να προηγείται με 0-1 μέσα στην Σκύρο σε ένα μοιρασμένο ημίχρονο με την Σκύρο να έχει πιο κλασικές ευκαιρίες να απαντήσει στον αιφνιδιασμό του Ολυμπιακού.

Στην επανάληψη η Σκύρος μπήκε δυνατά και στο 59' με τον Τσελεπή με πλασέ από κοντά ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Δανακλίδη ισοφάρισε 1-1. Δυο λεπτά αργότερα η Σύρος γύρισε τον αγώνα με γκολ του Δανακλίδη από το ύψος της μεγάλης περιοχής δέχθηκε μπαλιά πάσα του Καραμάνου και με δυνατό σουτ διαμόρφωσε το 2-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.