Πέμπτη 20 Μαρτίου 2014

Ο Ηρακλής όλης της Εύβοιας στα πλέΪ όφ παρά την ήττα του στον Ταύρο στο 94' 1-0

Δυνατά ξεκίνησε ο αγώνας με τους γηπεδούχους να προσπαθούν να επιβάλουν τον ρυθμό τους αλλά και τον Ηρακλή να έχει κλείσει καλά τους χώρους και να μην επιτρέπει στους επιθετικούς του Φωστήρα να δημιουργούν πρόβλημα στην εστία του Αθανασόπουλου. Παρά την υπεροχή του και τα 9 κόρνερ που εκτέλεσε ο Φωστήρας δεν αξιοποίησε κανένα από τις σωστές τοποθετήσεις των παικτών του Ηρακλή. Δύο οι καλές φάσεις στο πρώτο μέρος μία για κάθε ομάδα με τον Ηρακλή να έχει μια καλή στιγμή στο 16' σε σέντρα του κρητικού που έδιωξαν οι αμυντικοί του Φωστήρα και μια ευκαιρία για τους γηπεδούχους σε κεφαλιά του Ρουγκάλα που έφυγε ελάχιστα άουτ από τα δοκάρια του Αθανασόπουλου. Το σφύριγμα της λήξης έστειλε ισόπαλες τις δυο ομάδες στα αποδυτήρια
Στην επανάληψη ο Ηρακλής ισορόπησε τον αγώνα , είχε μια καλή στιγμή με τον Πατσατζόγλου στο 50' ενώ την ευκαιρία του αγώνα την έχασε ο Ντανιέλ που πλάσαρε τετ-ατε άστοχα. Στις καθυστερήσεις ο Φωστήρας βγήκε όλος μπροστά έχασε μια μεγάλη ευκαιρία με τον Λεοντίου , η μπάλα δεν απομακρύνθηκε και από το ύψος της περιοχής ο Φασουλής με δυνατό σούτ άνοιξε το σκορ που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα 1-0. Στο τέλος παρά την ήττα του ο Ηρακλής πανηγύρισε την συμμετοχή του στα πλέι οφ.