Σάββατο 6 Δεκεμβρίου 2014

Στο Α' ημίχρονο καθάρισε ο Παντριαδικός 2-0 την Αυλίδα

Καλύτερα ξεκίνησε τον αγώνα ο Παντριαδικός έχοντας τον έλεγχο του κέντρου και την υπεροχή.
 Στο 13' ο Καλοχωρίδης έπιασε από κοντά κεφαλιά που έδιωξε σε κόρνερ ο γκολκίπερ ης Αυλίδας.
Η υπεροχή των γηπεδούχων καρποφόρησε στο 31' όταν ο Κουρούπης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ 1-0.
Δυο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματα τους με ψύχραιμο πλασέ του Χασάνδρα 2-0.
Από την πλευρά της Αυλίδας που περιορίστηκε περισσότερο σε αμυντικό ρόλο δεν είχαμε καποια ευκαιρία. Η μοναδική καλή στιγμή ήταν μια εκτέλεση φάουλ στο 40' που έφυγε άουτ. Η αναγκαστική αλλαγή λόγο τραυματισμού του Σέγκου στο 30' έπαιξε σημαντικό ρόλο για την Αυλίδα που μέχρι εκείνη τη στιγμή στεκόταν καλά.
Η λήξη του πρώτου μέρους βρήκε τον Παντριαδικό να προηγείται με 2-0.
Στην επανάληψη ανέβηκε ο ρυθμός του αγώνα χωρίς όμως φάσεις μπροστά και στις δύο εστίες.
Μια καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους έχει το Β' ημίχρονο στο 70' που πέρασε ανεκμετάλλευτη.
Τελικό σκορ 2-0 υπέρ του Παντριαδικού που πήρε το τρίποντο.
 Παντριαδικός: Παπαθεοδώρου
Ντελέκος, Γκρινιάρης ( 55' Καραμπέτσος), Γραμματικός, Κουρούπης, Σταύρου, Καλοχωρίδης, Χασάνδρας Γ, Σαρρής ( 77' Σιαράπης), Κατσίκης, Γκούμας ( 65' Χασάνδρας Δ)μ Καραντάκης.
Αυλίδα: Καπελιάνης
Αραβανής, Σαλεμής, Τζαφέρος (77' Βισβίνης), Ζαζάς, Προβής, Κάκιος ( 77' Καραλής), Στεργίου, Σπυρόπουλος, Γιαλός, Σέγκος (30' Χιούσκα), Τσομάσκα.