Κυριακή 7 Δεκεμβρίου 2014

Έ"χ"ασαν και οι δυο. Αρτάκη - Αυλωνάρι 2-2

Ισόπαλες 2-2 αναδείχθηκαν Αρτάκη και Αυλωναρι στον βάλτο του Δημοτικού Σταδίου της Αρτάκης, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Α' Κατηγορίας της Εύβοιας.

Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους στο 38' ο Ηλίας (1-0) με πολύ ωραίο διαγώνιο πλασέ ενώ τρία λεπτά αργότερα οι Αρτακιανοί ευτύχησαν να φέρουν το ματς στα ίσα με πέναλτι που εκτέλεσε ο Μακαντάσης (1-1).

Στην επανάληψη η ομάδα του κ. Τόγια προηγήθηκε και πάλι στο σκορ με τον Ηλία (2-1) στο 53' διπλασιάζοντας και τα προσωπικά του τέρματα, αλλά 5 λεπτά αργότερα το συγκρότημα του κ. Λύκου ισοφάρισαν σε 2-2, που έμεινε μέχρι το τέλος, με τον Αποστόλη Χρυσό.