Σάββατο 13 Δεκεμβρίου 2014

Νίκη των Κριεζών στο ντέρμπι με τον Ατρόμητο

Στο πρώτο εικοσάλεπτο κρίθηκε το ντέρμπι των πρωτοπόρων στο Δημ Γήπεδο Κριεζών όπου ο ΑΟ Κριεζών πήρε την νίκη και τους τρεις βαθμούς από τον αξιόμαχο Ατρόμητο Χαλκίδας με 2-1.

Στο 4 μόλις λεπτό τα Κριεζά άνοιξαν το σκορ με σκόρερ τον Βυργιώτη 1-0
Στο 9' οι φιλοξενούμενοι με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Αφράτη ισοφάρισαν 1-1.
Στο 18' ύστερα από σέντρα ο Σαμαράς έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους γηπεδούχους με 2-1 που ήταν σκορ ημιχρόνου και τελικά και του αγώνα αφού στην επανάληψη δεν άλλαξε κάτι.

Α.Ο.ΚΡΙΕΖΩΝΚΑΠΕΝΗΣ,ΤΣΑΡΟΥΜΗΣ,ΡΟΥΤΣΙ,ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ,ΦΩΤΙΑΣ,ΤΣΕΛΑ,ΛΑΘΟΥΡΑΣ,ΜΑΝΩΛΗΣ(76΄ΠΙΛΑΤΗΣ),ΠΕΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ(65΄ΛΥΚΟΥΡΗΣ),ΒΥΡΓΙΩΤΗΣ,ΣΑΜΑΡΑΣ(79΄ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ)