Δευτέρα 8 Δεκεμβρίου 2014

Σκεπαστή 2005-Α.Ο.Άρης Αγίας Άννας 2-0

Ένα πολύ καλό παιχνίδι εξελίχθηκε στο δημοτικό στάδιο Σκεπαστής καθώς και οι δύο ομάδες πάλεψαν για το τρίποντο που θα τους έφερνε πιο κοντά στα υψηλά στρώματα της βαθμολογία της Β ερασιτεχνικής κατηγορίας.Πλήθος κόσμου βρέθηκε στο γήπεδο στολίδι της Σκεπαστής.
Πολύ πιο δύσκολα απο οτι δείχνει το τελικό 2-0 επικράτησαν οι γηπεδούχοι,με την έναρξη του παιχνιδιού οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά και το τρίγωνο Γκογκομήτρος Δημήτραινας Τσακνάκης δημιούργησε έντονο πονοκέφαλο στην άμυνα της ομάδας του Γιάννη Ψαρρού,με αποκορύφωμα την ευκαιρία του Δημήτραινα όπου στο 16 όπου βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση και δεν μπόρεσε να σκοράρει.Μετά απο λίγα λεπτά οι γηπεδούχοι ουσιαστικά στην πρώτη επίσκεψη τους στα αντίπαλα καρέ και μετά απο αδυναμία της άμυνα να απομακρύνει την μπάλα η μπάλα πήγε στο Γεώργιου οπου αυτός την έσπασε στο πέναλτι που βρήκε τον Γερογίαννη και ο τελευταίος με ωραίο πλασέ παραβίασε την εστία του Σταματίου.
Με αυτό το σκορ οι ομάδες πήγαν στο ημίχρονο.Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι Αγιαννιώτες μπήκαν δυνατά και έψαξαν την ισοφάριση αλλά τους την στέρησαν σε πρώτο χρόνο ο Μυλωνάς στο 68 μετά απο σέντρα του  Κομποθανάση απο τα δέξια και με σουτ στην κίνηση ο Τσακνάκης δεν μπόρεσε να νικήσει τον κιπερ της Σκεπαστής στο επόμενο το σκήνικο ίδιο καθώς μετά απο κορνερ του Κομποθανάση ο Τσακνάκης παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι αλλά ο Μυλωνάς λέει και πάλι όχι η μπάλα πηγαίνει στο Κωσταντό όπου με πλασέ κάνει το 1-1 αλλά ο πρώτος βοηθός Παππάς τους στέρησε την χαρά του γκολ καθως υπέδειξε οφσαιντ.Το σκορ έκλεισε στο 2-0 στο 90 με αμφισβητούμενο πέναλτι,
Οι φιλοξενούμενοι έχουν πολλά παράπονα απο την διαιτησία του κ.Ρουμπή καθώς δήλωσαν στο eviagoal πως υπήρξε αλλοίωση αποτελέσματος με το ακυρωθέν γκολ του Κωσταντού και το πέναλτι που πήρε η ομάδα της Σκεπαστής στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού.Μέλη του Δ.Σ.εξέφρασαν τα παράπονα τους στο διαιτητικό τρίο κατά την ανάπαυλα του ημiχρόνου και εντονότερα κατά την  λήξη του παιχνιδιού.